Consiliul de Presă din Republica Moldova este membru
al Alianţei Europene a Consiliilor de Presă Independente (AIPCE)

18 Jun 2020 Noutăți

Vineri, 19 iunie 2020, cu începere de la ora 16.00, va avea loc şedinţa Consiliului de Presă din R. Moldova.

Din agenda şedinţei:                

1. Examinarea sesizării domnului Oleg Crudu, directorul IMSP SCM „Sfânta Treime” împotriva portalului Realitatea.md

2. Examinarea sesizării Consiliul Superior al Magistraturii în cazul unor afirmaţii ale portalului Deschide.md care o vizează pe judecătoarea CSJ Liliana Catan

3. Examinarea plângerii domnului Veaceslav Drăguţan împotriva portalului Kp.md

4. Autosesizarea privind comentariile care instigă la ură la un articol publicat pe pagina de Facebook a portalului Agora.md

5. Diverse

NOTĂ. În condițiile situației de pandemie COVID-19, ședința va avea loc în regim on-line. Jurnaliștii care doresc să reflecte mersul ședinței pot solicita accesul printr-un mesaj transmis la adresa electronică: consiliuldepresa@gmail.com

 

 

Categorie